streda 14. novembra 2012

XXIX. Medzinárodné stretnutie zberateľov minerálov a skamenelín

Slovenský paleontologický klub vás pozýva na XXIX. Medzinárodné stretnutie zberateľov minerálov a skamenelín, ktoré sa tradične ako každý rok uskutoční prvú decembrovú sobotu, teda 1. decembra 2012 od 9:00 do 16:00. Oproti predchádzajúcim rokom sa celé podujatie vráti do pôvodných priestorov v budove Slovenského národného múzea – Prírodovedného múzea na Vajanského nábreží 2 v Bratislave. 

Najväčšie podujatie tohto druhu na Slovensku organizované SNM - Prírodovedným múzeom v spolupráci so Slovenskou geologickou spoločnosťou a Slovenskou mineralogickou spoločnosťou sa tento rok uskutoční už po dvadsiatydeviaty krát. 

Podujatie sa teší veľkej obľube medzi širokou verejnosťou, ale aj medzi vystavovateľmi, čoho dôkazom je aj nárast prihlásených vystavovateľov a návštevníkov. Návštevníci si môžu prezrieť a zakúpiť minerály, skameneliny alebo výrobky zhotovené z minerálov u viac ako 50 vystavovateľov a firiem zo Slovenska, Čiech, Maďarska alebo Nemecka zaoberajúcich sa predajom a distribúciou drobných výrobkov z prírodných materiálov. 

Ponuka vystavovateľov je každý rok neobyčajne pestrá, okrem minerálov zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska môžu návštevníci vidieť, poprípade si zakúpiť aj minerály napríklad z Maroka, Číny alebo aj Indie. 

V rámci stretnutia bude zabezpečená vedeckými pracovníkmi Prírodovedného múzea bezplatná poradenská služba pre začínajúcich zberateľov a určovanie minerálov a skamenelín. Slovenský paleontologický klub bude mať už tradične zastúpenie na XXIX. Medzinárodnom stretnutí zberateľov minerálov a skamenelín v podobe vlastného stola, kde sa bude venovať popularizácií vedy pred širokou verejnosťou. 

Bližšie informácie: Mgr. Miloš Gregor, PhD. alebo RNDr. Eva Nelišerová – Mineralogicko-petrografické oddelenie SNM – PM tel.: 02/204 69 103, e-mail: gregor@snm.sk alebo na stránke www.snm.sk

Leták podujatia: Zdroj: SNM, úprava: Paleoklub

0 komentárov :

Zverejnenie komentára

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes |