streda 5. septembra 2018

Slovenské paleontologické dni 2018

Slovenský paleontologický klub – odborná skupina Slovenskej geologickej spoločnostiVás pozýva na 1. ročník náučno - poznávacích terénnych exkurzií:


Slovenské paleontologické dni 2018 

Téma: Stredný miocén Devínskej KobylyPROGRAM:

15. 9. 2018 (sobota)

Terénna exkurzia - "Miocénny hrebenatkový záliv pri Dúbravke"

Miesto a čas stretnutia: pred Domom kultúry (Saratovská ul.) v Bratislave - Dúbravke o 9:00 h
Sprievodca: Radoslav Biskupič
Počas terénnej akcie navštívime paleontologické náleziská rozprestierajúce sa na východných svahoch Devínskej Kobyly. V menších odkryvoch vystupujú na povrch morské sedimenty, ktoré sa počas stredného miocénu usadzovali v plytkovodných paleoprostrediach Devínskych Karpát. Medzi významné a časté nálezy z tejto oblasti patria najmä fosílie lastúrnikov - hrebenatiek.

Návšteva Dúbravského múzea v Dúbravke
Po terénnej exkurzii sa účastníci akcie môžu tešiť na exkluzívnu prehliadku paleontologickej expozície Dúbravského múzea. Vystavené exponáty pochádzajú z lokalít Devínskej Kobyly, ako i z ďalších významných paleontologických nálezísk Slovenska.
Sprievodca: Štefan Meszároš


16. 9. 2018 (nedeľa)

Terénna exkurzia - "Devínske neogénne more a jeho fosílna fauna"
Miesto a čas stretnutia: pred kostolom (Kremeľská ul.) v Bratislave - Devíne o 9:00 h
Sprievodca: Radoslav Biskupič
Druhý deň podujatia bude venovaný paleontologickým lokalitám nachádzajúcich sa v okolí Devína. Bádenské morské usadeniny odkryté na južných svahoch Devínskej Kobyly obsahujú zaujímavé fosílne spoločenstvá morských organizmov - lastúrnikov, ulitníkov, mnohoštetinavcov, ramenonožcov, koralov, desaťnožcov a ježoviek.


Účastníkom podujatia odporúčame priniesť potrebné náradie (kladivo, sekáč, krompáčik, lopatka, pracovné rukavice), ako i vhodnú obuv do terénu, najlepšie pevnú turistickú. Predpokladaná doba trvania akcie môže byť v rozsahu 4 až 7 hod., preto odporúčame priniesť so sebou aj dostatočné množstvo tekutín a jedla.


Kontakt/info: Radoslav Biskupič (0903 892 732, paleoclub@paleoclub.sk), www.paleoklub.sk, www.facebook.com/paleoklubTešíme sa na vašu účasť :-)Zdroj: Paleoklub, Radoslav Biskupič


0 komentárov :

Zverejnenie komentára

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes |